TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

Larissa için, Türkiye kökenli Avusturyalılardan kampanya!

Larissa, henüz 3 yaşında. Tedavisi zor ve zahmetli bir hastalıkla büyümek zorunda: “Cam kemik hastalığı!” Aile evi adeta yeniden yaptı. Ki Lasissa için riskler en düşük sevide olsun. Sigorta ve devlet, masrafları bir yere kadar karşılıyor. Dolayısıyla, başka yardım kanalları devreye sokulmak zorunda.

HallacLarissa, Gansbach’ta yaşayan bir kız çocuğu ve henüz 3 yaşında. Ne yazık ki tedavisi bir hayli zor ve zahmetli bir hastalıkla büyümek zorunda: “Cam kemik hastalığı!” Lasissa’nın kemikleri, en ufak bir zorlama, küçük bir darbede kırılıyor. Bu yüzden, ailesi oturdukları evi adeta yeniden yaptı, ki Lasissa için riskler en düşük sevide olsun, daha güvenli bir ortamda büyüsün diye. Sigorta ve devlet kurumları, ailenin yaptığı ve yapması gereken masrafları bir yere kadar karşılıyor. Dolayısıyla, başka yardım kanalları devreye sokulmadığı takdirde, aile ağır sıkıntılarla yüz yüze kalacak.

Niederösterreich eyaletinin başkenti St. Pölten’de yaşayan WIFI Niederösterreich çalışanlarından Tuncer Cinkaya, bir kampanyaya önayak oldu. “Larissa için” adıyla bir inisiyatif organize etti. Kampanya 30 Haziran gününe kadar devam edecek. Geride kalan iki hafta içinde toplanabilen miktar oldukça düşük: 750 Euro! Toplanan para, 1 Temmuz günü Larissa’nın ailesine teslim edilecek.

...................................................................
Konto Bilgileri:
İsim:
Wir für Larrisa
IBAN: AT562025600001668383
BIC: SPSPAT21XXX
<-geriye: