TÜRKÇE DEUTSCH
KÜNYEİLETİŞİM

hallac.org sitesinin ekibinde yeni yüzler!

Yeni yılla birlikte, bu sayfadan düzenli olarak yazacak olan yeni yüzlere Erhan Altan, Serdar Erdost ve Cansu Kaykaç da katıldı. Elbeyi Akpolat ise, daha önce de üstlendiği Niederösterreich Temsilciliği’ni sürdürecek ve sitenin yazı işlerine katkıda bulunacak. Yeni dönemin ilk yazarları Resmiye Aslan, Hüseyin Şimşek ve Şerafettin Yıldız olmuştu. Gerek yazar, gerekse muhabir olarak sitenin ekibine katılımlar devam edecek.

Hallac Medien - Hallac Medya ve Kültür Derneği’nin (Hallac Medien- und Kultur Verein) tüzel sahipliğinde; bilgi, fikir, kültür ve sanat penceresi olarak yeniden düzenlenen, bu temelde yayınına yeni bir formatta devam eden www.hallac.org, hem teknik, hem de yazar ve muhabir ekibini zenginleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Yeni yılla birlikte, bu sayfadan düzenli olarak yazacak olan yeni yüzlere Erhan Altan, Serdar Erdost ve Cansu Kaykaç da katıldı. Elbeyi Akpolat ise, daha önce de üstlendiği Niederösterreich Temsilciliği’ni sürdürecek ve sitenin yazı işlerine katkıda bulunacak. Yeni dönemin ilk yazarları Resmiye Aslan, Hüseyin Şimşek ve Şerafettin Yıldız olmuştu. Gerek yazar, gerekse muhabir olarak sitenin ekibine katılımlar devam edecek.

Hallac Medien’in, internet alanındaki çalışmaları aslında 2005’e kadar gerilere gider. Ama yaklaşık on yıllık bu zaman diliminde, internet sayfası esasen kurumun iletişim ve tanıtım sayfası olarak sınırlı bir işlev gördü. Zira, 2010 yılına kadar aylık bir ofset gazete, 2013’e kadar da tv programcılığı yoğunluğu söz konusuydu. Aralık 2015 itibariyle Hallac Medien, güncel temel çalışma alanı olarak www.hallac.org penceresini belirledi. Yani bundan sonra kurumun en öndeki çalışması, bu pencere olacak. www.hallac.org yeni dönemde; düşünce, fikir, haber-yorum, analiz, araştırma, kültür ve sanat penceresi olarak tasarlandı. Çalışma, yol alındıkça her açıdan yeniliklere ve dönüşüme açık tutulacaktır.

.......................................
info@hallac.org


<-geriye: