TÜRKÇE DEUTSCH
KÜNYEİLETİŞİM

“Avusturya Eğitim Reformu”, bu hafta Yol Tv ekranında!

Normalde 3 Haziran Pazartesi ve 5 Haziran Çarşamba günü ekrana gelmesi gereken Tanıklar Arasında programı yayımlanamadı. Çünkü, Türkiye’deki Taksim Gezi Parkı Direnişi ve ülke çapına yayılan destek eylemlerinden dolayı, birçok muhalif tv kanalı gibi Yol Tv’nin de nomal yayın akışı aksadı. “Avusturya’da Eğitim Reformu”nu konu alan Tanıklar Arasında programı, bu hafta ekranda!

Hallac – Hallac Medien tarafından hazırlanıp sunulan ve Yol Tv’de ekrana gelen Tanıklar Arasında programının Haziran ayı gündemi, “Avusturya’da Eğitim Reformu”. Programın, normalde 3 Haziran Pazartesi akşamı Avrupa saatiyle 20:00’de, 5 Haziran Çarşamba günü ise saat 17:00’de yayımlanması gerekiyodu. Ancak, Türkiye’deki Taksim Gezi Parkı Direnişi ve ülke çapına yayılan destek eylemlerinden dolayı, birçok muhalif tv kanalı gibi Yol Tv’nin de nomal yayın akışı aksadı. Dolayısıyla, Tanıklar Arasında programı, yukarıdaki tarih ve saatlerde ekrana gelemedi. Program, bu hafta şu gün ve saatlerde ekranda olacak:

-    10 Haziran Pzt, Avrupa saatiyle 21:00’de
-    12 Haziran Çrş, Avrupa saatiyle 17:00’de

Avusturya’da, Aralık 2012’de, temel eğitim sisteminde önemli bir düzenlemeye gidildi. “Ganztagschule” (Tamgün Okul) “Schulische Tagesbetreuung” (Okulda Gündüz Bakım ve Eğitim Programı” adı verilen bu yeni düzenleme için, “temel eğitimde reform” diyenler var! “Tamgün Okul” ve “Okulda Gündüz Bakım ve Eğitim” uygulamaları, birçok yönüyle 50 dakikalık bir dosya ile Yol Tv ekranlarında olacak. Bilgisine başvurulanlar arasında başta Avusturya Eğitim, Sanat ve Kültür Bakanlığı bölüm başkanlarından Kurt Nekula olmak üzere, okul müdürleri, öğretmenler, pedagoglar, eğitmenler, danışmanlar, veliler ve elbette öğrenciler yer alıyor. Viyana, Linz, Perg gibi kentlerdeki okullardan örnekler veriliyor. (info@hallac.org)

...............................................................................................
Tanıklar Arasında (Yol Tv): Avusturya’da “Eğitim Reformu”!
10 Haziran Pzt, Avrupa saatiyle 21:00’de
12 Haziran Çrş, Avrupa saatiyle 17:00’de


<-geriye: