TÜRKÇE DEUTSCH
KÜNYEİLETİŞİM

Soldan: Sepp Leitner (SPÖ), Madeleine Petrovic (Yeşiller) ve Selfet Yılmaz (ÖVP).

Seçim atmosferindeki Niederösterreich Yol Tv ekranlarında!

Programda, 50 dakika boyunca, öncelikle Aşağı Avusturya eyaletiyle ilgili genel ve temel bilgiler veriliyor. Seçime katılan partilerden SPÖ’nün eyalet başbakanı adayı Sepp Leitner ile Yeşiller’in 1. Sıra adayı Madeleine Petrovic ve ÖVP’nin Baden bölgesi adaylarından Selfet Yılmaz ile yapılan görüşmeler aktarılıyor. Mikrofon, eyaletin sakinlerine de tutuluyor elbette.

Hallac Medien – Hallac Medien tarafından Yol Tv için hazırlanan ve bugüne kadar 36 bölümü ekranlara gelen “Tanıklar Arasında” programının Şubat ayı dosyası, Aşağı Avusturya (Niederösterreich) eyaletiyle ilgili. Bu eyaleti gündemleştiren ise, 3 Mart 2013 günü yapılacak olan eyalet seçimleri. Program, 18 Şubat Pazartesi (Avrupa saatiyle 22:00’de) ve 20 Şubat Çarşamba günü (Avrupa saatiyle 17:00’de) yayımlanacak. Sonraki hafta içinde, bu ayın sonuna kadar, farklı gün ve saatlerde ekranda olacak.

Programda, 50 dakika boyunca, öncelikle Aşağı Avusturya eyaletiyle ilgili genel ve temel bilgiler veriliyor. Eyaletin üç önemli kentinden görüntüler taşınıyor ekrana. Köylere de uzanılıyor elbette. Ardından, seçime katılan partilerden SPÖ’nün eyalet başbakanı adayı Sepp Leitner ile Yeşiller’in 1. Sıra adayı Madeleine Petrovic ve ÖVP’nin Baden bölgesi adaylarından Selfet Yılmaz ile yapılan görüşmeler aktarılıyor. Görüşmeleri Hüseyin Şimşek, Elbeyi Akpolat ve Özgür Taşdelen gerçekleştirdi. Seçimlerle ilgili, eyaletin sakinlerine de mikrofon tutuldu. Kime göre, Aşağı Avusturya eyaletinin en önemli sorunu neydi ve nasıl çözülürdü?

Parti aday ya da temsilcileriyle yapılan görüşmeler, önümüzdeki günlerde, yazılı olarak www.hallac.org penceresinden okunabilecek. SPÖ’den Sepp Leitner, Yeşiller’den Madeleine Petrovic ve Hikmet Aslan, ÖVP’den Selfet Yılmaz, eyaletin bugünkü durumu, sorunları ve geleceğiyle ilgili ayrıntılı değerlendirmelerde bulunuyorlar.


.................................................................
“Tanıklar Arasında” Şubat Programı:
18 Şubat Pazartesi (EU saati) 22:00’de
20 Şubat Çarşamba (EU saati) 17:00’de


<-geriye: