TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

Yurdaer Okur (solda) ve Nazım Hikmet (sağda).

Yurdaer Okur, “RAN” oyunuyla Viyana Akzent Tiyatrosu’nda!

“RAN” oyunu, Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’nde yazdığı mektuplardan, “Benerci Kendini Niçin Öldürdü” oyunundan; Yürümek, Hasret, Nerden Gelip Nereye Gidiyoruz, Salkımsöğüt gibi şiirlerinden parçalarla kolaj bir metin olma özelliği taşıyor. Yurdaer Okur, bu tek kişilik performansla, 20 Ekim 2017 günü Viyana Akzent Tiyatrosu’nda seyirci karşısına çıkıyor.

Hallac Medien – “SanatMahal Viyana”, sezonu Yurdaer Okur’un, Nazım Hikmet’in şiir ve mektuplarından sahneye uyarladığı “RAN” oyunuyla açıyor. Bu tek kişilik performans, 20 Ekim 2017 günü Viyana Akzent Tiyatrosu’nda seyirci karşısına çıkıyor. Girişler, saat 19:50’de yapılacak; saat 20:30 ise oyun başlamış olacak. Oyunun biletlerinin hem Akzent Tiyatrosu’ndan hem de Nazım Hikmet Kültür Cafe ve Afro Cafe’den temin edilmesi mümkün.

RAN” oyunu, Nazım Hikmet’in Bursa Cezaevi’nde yazdığı mektuplardan, “Benerci Kendini Niçin Öldürdü” oyunundan; Yürümek, Hasret, Nerden Gelip Nereye Gidiyoruz, Salkımsöğüt gibi şiirlerinden parçalarla kolaj bir metin olma özelliği taşıyor. 5 Mayıs 2017’de Londra Türkçe Tiyatro Festivali kapsamında Millfield Tiyatrosu’nda dünya prömiyeri gerçekleştirilen oyunun Türkiye prömiyeri EntropiFest kapsamında 17 Haziran’da Entropi Sahne’de organize edildi. “RAN”, az sayıda gösterimine rağmen büyük ilgi topladı. 3 Haziran’da, yani Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümünde Kıbrıs Kumarbazlar Hanı’nda Kıbrıslı izleyicilerle buluşturulan oyun, yeni sezonda Entropi Sahne’de oynanmaya devam edilecek.


.........................................
20 Ekim 2017
Giriş: 19:50

Theater Akzent
Theresianumgasse 18, 1040 Wien
01 501653306

<-geriye: