TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

"Anlatılan Senin Hikayendir" oyunu Viyana’da!

Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü, "Anlatılan Senin Hikayendir" isimli tek kişilik oyunuyla 13 Ekim Cuma günü saat 19.30'da Viyana VHS Meidling'de bir gösteri sunacak. “Bir insanı tanımak demek, onun hikâyesini bilmek demektir", şiarından yola çıkan bir oyun bu. Gülerken ağlatan, ağlarken güldüren aynı zamanda.

Hallac Medien - Kunst Offensive adlı organizasyon ekibi, Türkiye‘den sanatçıları Viyana sahnelerine taşımaya devam ediyor. Tiyatro sanatçısı Levent Üzümcü, "Anlatılan Senin Hikayendir" isimli tek kişilik oyunuyla 13 Ekim Cuma günü saat 19.30'da Viyana VHS Meidling'de bir gösteri sunacak. Oyunun yazarı ve yöneteni Cengiz Toraman, müzik direktörü Oktay Köseoğlu, dekor ve kostümleri ise Medina Yavuz üstlenmiş.

“Bir insanı tanımak demek, onun hikâyesini bilmek demektir", şiarından yola çıkan bir oyun bu. Gülerken ağlatan, ağlarken güldüren aynı zamanda. Yeryüzündaki her bir bireyin hikâyesi farklıdır, her bir insan başka bir iklimlerin çocuğudur ve dolayısıyla her bireyin yaşadığı başka bir hayattır. Bütün bular, elbette doğru tanımlamalar. Fakat bu oyunda şuna da dikkat çeklilir: “Ama içimizdeki ses diyor ki, biz birbirimizin yabancısı değiliz!” Levent Üzümcü’nün oynadığı bu tek kişilik oyun “Bize insanlığımızı unutturmak isteyenlere inat, güler yüzlü ve umutlu bir başkaldırı”, şeklinde tanıtılmakta.


.............................................................................
13 Ekim 2017, Cuma
Saat 19.30'da
 
VHS Meidling
Längenfeldgasse 13-15, 1120 Wien

kunstoffensive@gmail.com
0660 510 94 39 - 0660 361 12 71


<-geriye: