TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

Bülent Uyguner (solda) ve Harun Özgür Turgan'la (sağda) ilgili yürütülen özgürlük kampanyasının afişi.

Turgan ve Uyguner, 6 Eylül’de mahkemeye çıkıyor!

Harun Özgür Turgan, Uzun yıllar Viyana’da yaşadı ve Viyana Üniversitesi’nde doktora çalışması yaptı. Bu dönemde, Hallac Medien tarafından çıkarılan aylık Öneri gazetesinin yazarlarından biriydi. Kadıköy'de organize edilen “Meşru Değilsin” eyleminden dönerken, 21 Mayıs 2017 tarihinde gözaltına alınıp, Bülent Uyguner ile birlikte tutuklandı. Halen, Silivri Cezaevi’nde tutuluyor.

Hallac – Kadıköy'de organize edilen “Meşru Değilsin” eyleminden dönerken, 21 Mayıs 2017 tarihinde gözaltına alınıp tutuklanan Harun Özgür Turgan ve Bülent Uyguner, 6 Eylül Çarşamba günü saat 11.00’da, ilk kez mahkeme karşısına çıkacak. Çağlayan Adliyesi’nde görülecek olan davaya, Çağlayan Adliyesi 30. Ağır Ceza Mahkemesi bakıyor. Uzun yıllar Viyana’da yaşayan ve Viyana Üniversitesi’nde doktora çalışması yapan Harun Özgür Turgan, aynı zamanda o dönem Hallac Medien tarafından çıkarılan aylık Öneri gazetesinin yazarlarından biriydi.

Silivri Cezaevi’nde tutulmakta olan Turgan ve Uyguner'in avukatlarının basında yer alan açıklamalarına göre, iddianamede, propagandasının yapıldığı ileri sürülen örgütün adının bile yazılmadığı gibi, böyle bir suçlamaya delil oluşturacak bir kanıta da yer verilememiştir. Harun Özgür Turgan ve Bülent Uyguner’in ilk duruşmada tahliye edilmeleri, yargılanmalarına tutuksuz olarak devam edilmesi bekleniyor. (info@hallac.org)


<-geriye: