TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

“Adalet Yürüyüşü”ne Viyana’dan da destek verilecek!

“Aufmarsch für die Gerechtigkeit” (Adalet İçin Yürüyüş) adıyla yapılacak olan destek eylemi için 8 Temmuz Cumartesi günü, saat 16:00’te Schwarzenberg Meydanı’nında toplanılacak. Buradan, Helden Meydanı’na (Heldenplatz’a) kadar yürünecek. CHP Avusturya Temsilciliği’nin önayak olduğu bu organizasyona, birçok sivil toplum kuruluşu tarafından da destek açıklamaları geldi.

Hallac – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde 15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan başlatılan ve 22. Gününü geride bırakan “Adalet Yürüyüşü” Avusturya’nın başkenti Viyana’dan da destek verilecek. “Aufmarsch für die Gerechtigkeit” (Adalet İçin Yürüyüş) adıyla yapılacak olan destek eylemi için 8 Temmuz Cumartesi günü, saat 16:00’te Schwarzenberg Meydanı’nında toplanılacak. Buradan, Helden Meydanı’na (Heldenplatz’a) kadar yürünecek. CHP Avusturya Temsilciliği’nin önayak olduğu bu organizasyona, birçok sivil toplum kuruluşu tarafından da destek açıklamaları geldi.

www.virgul.at’de yer alan ilgili habere göre, yürüyüşü organize eden “Avusturya Tertip Komitesi” bir bildiri yayınladı ve bildiride şu görüşlere yer verildi: “Bu yürüyüş bir siyasi parti yürüyüşü değildir. Bu yürüyüş sağcıların, solcuların, devrimcilerin, muhafazakarların herhangi bir şekilde ambargo koyarak kendi tekellerine aldıkları, alacakları, alabilecekleri bir yürüyüş değildir. Sağcısı, solcusu, devrimcisi, muhafazakarı herkesin ortak özlemde buluştuğu bir yürüyüştür! Bu kapsamda yüreğinde memleket sevdası, gönlünde adalet özlemi olan tüm yurttaşlarımızı ‘Avusturya Adalet Yürüyüşüne’ katılmaya davet ediyoruz!”

......................................................................
8 Temmuz 2017, Cumartesi
Saat: 16:00
Toplanma Yeri: Schwarzenbergplatz<-geriye: