TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

Belma Balcı, ilk kitabı “Seyyare”yi Viyana'da tanıtacak

Belma Balcı, ilk kitabı olan “Seyyare”yi, 25 Mart Cuma günü Viyana’da tanıtacak. Tanıtım etkinliği, müzik eşliğinde yapılacak. Türkiye’deki Cinius Yayınları tarafından okura sunulan kitap, toplam beş şehirden oluşan bir yolculuklar yumağının etrafında örülmüş bir eser: Diyarbakır, Mardin, Antep, Adıyaman, Urfa!

Hallac – Viyana’da yaşayan Belma Balcı, ilk kitabını Türkçe olarak yayınladı. “Seyyare” adını taşıyan kitap, Cinius Yayınları tarafından okura sunuldu. Balcı, “Seyyare” başlığı altındaki ilk yazılarını, Avusturya’da yayımlanan aylık Öneri gazetesi için kaleme almıştı. Adından da anlaşılacağı üzere, bu bir gezi yazıları kitabı. Eser, toplam beş şehirden oluşan bir yolculuklar yumağının etrafında örülmüş bir anlatı: Diyarbakır, Mardin, Antep, Adıyaman, Urfa!

Belma Balcı, kitabın sunumunda şunları ifade ediyor: “Beynim büyümekte sürekli, kafama sığmamakta… Ruhum bitmeyen kargaşayla dinmeyen isyanıyla almış başını gitmekte; Kaf Dağı'nın arkasına gizlenmiş sadece masallarda adı geçen hiç kimsenin gidemediği, gidenin dönmediği, sevdanın yüreğe ağır gelmediği, vuslatın imkânsız olmadığı, tüm seslerin, tüm nefeslerin birbirine karıştığı, gözle görülenin yürekle de hissedildiği, hep merak edilen, hep var olması dilenen çok uzak o efsunlu diyara…”

.............................................................
25 Mart 2017, Cuma
Saat: 20:00

İKV – Schelleing. 31, 1040 Wien<-geriye: