TÜRKÇE DEUTSCH
KÜNYEİLETİŞİM

“Tanıklar Arasında” programı, yeniden Yol Tv’de!

İlk ekrana geliş tarihi, Ocak 2009’du. Mart 2011’e kadar tam 34 bölümü yayımlandı. Sonra ara verildi. “Tanıklar Arasında” programı, 14 Ocak Pazartesi akşamı bir kere daha Yol Tv ekranındaydı. Yeni yayın dönemindeki ilk programda, Troya antik kenti ve harabeleri işlendi.

Hallac Medien – Yapımcılığını Hallac Medien’in üstlendiği, Genel Yayın Yönetmenliğini gazeteci-yazar Hüseyin Şimşek’in yaptığı aylık dosya programı “Tanıklar Arasında”, 14 Ocak Pazartesi akşamı saat 22:00-22:50 arasında, tekrar Yol Tv ekranındaydı. Ocak 2009 – Mart 2011 arasında, iki yılı aşkın bir süre içinde toplam 34 kez ekrana gelen program; “mikrofonu, üç maymunu oynamak istemeyenlere; yani duydum, gördüm ve biliyorum diyenlere uzatıyoruz”, sloganıyla hazırlanıyordu. Yeni yayın döneminde, 14 Ocak Pazartesi akşamı ekrana gelen 35. programda, Troya antik kenti ve harabeleri işlendi.

Programın Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Şimşek, konuyla ilgili şu bilgileri aktardı: “Hem hayatın farklı alanlarından tanıkları, hem de tanıklıklarımızı taşıyacağız ekrana. Bunu, aylık periyodlarla bir dosya programı formatında gerçekleştiriyoruz. Program, Avusturya’da hazırlanacak ama el atılan konular başka ülkelerden de olabilecek. İlginç konu ve olayları, 50 dakikalık bir süre içinde derinlemesine, mümkün olduğu kadar her açıdan sergilemeyi amaçlıyoruz. Güncel ya da güncelle bağı içinde ‘görsel bir tarih çalışması’ da denilebilir. Mekan çekimlerine, söyleşilere ve anlatıma dayalı bir program. Kapalı alan programı olmaması için özen göstermek istiyoruz.”

Şimşek, programın şu andaki ekibi içinde kameraman ve fotografçı olarak Hasan Aslan, Nazmi Ateş ve Elbeyi Akpolat; halkla ilişkiler, reklam ve sponsorluk işleri için Mehtap Tosun ve muhabir olarak Meltem Doğan’ın yer aldığını da sözlerine ekledi.

-------------------------------
Program irtibat bilgileri:
Tel: + 43 0676 773 62 73
E-mail: info(at)hallac.org


<-geriye: