TÜRKÇE DEUTSCH
PROJEKTEHALLAC MEDIENVON UNSPRESSEANKÜNDIGUNGENIMPRESSUMKONTAKT

Almanya’dan Viyana’ya “Valiz dolusu espri” geliyor!

23 yıldır Almanya’da yaşayan Kamil Uslu, Viyana Alevi Toplumu’nun organizasyonuyla 3 Kasım 2017 Cuma günü, “Valiz Dolusu Espiri” adlı tek kişilik tiyatro gösterisiyle Viyanalı seyircilerin de karşısında olacak. Uslu, bu oyununu en başta, en çok yaşadığı ülke olan Almanya’da sahneliyor.

Hallac Medien – “Valiz Dolusu Espiri”, tek kişilik bir tiyatro gösterisinin adı. Oyunun yazarı da sahneleyeni ise Kamil Uslu. Uslu, 23 yıldır Almanya’da yaşıyor ve bu oyununu da en başta, en çok o ülkede sahneliyor. 3 Kasım 2017 Cuma günü, Viyana Alevi Toplumu (Alvitische Gemeinde Wien- AGW) tarafından gerçekleştirilmekte olan bir organizasyonla, oyun Viyanalı seyircilerin de karşısına çıkacak. Oyununun sahneleneceği mekan da AGW’nin Simmering Belediyesi’ndeki kendi lokali.

Kamil Uslu, aslında ekonomi eğitimi almış biri, yani ekonomist. Sosyal güvenlik danışmanlığı da yapan Uslu, komedi dünyasında yeni bir isim olarak sahnelerde. Kendi yazıp oynadığı “Valiz Dolusu Espiri” adlı tek kişilik oyununda; Avrupa ülkelerindeki Türkiye kökenlilerin hayatından birçok konuya dair damıttığı şakalara, esprilere yer veriyor. Kadın erkek ilişkileri, düğünler, Türkiye tatilleri, yolculuklarda çekilen sıkıntılar, “ithal  damatlar”, entegrasyon gibi daha birçok konu!

Kamil Uslu, www.katakomben-theater.de adlı internet penceresinde yer alan demecinde yaptığı bu işle ilgili şunları dile getiriyor: “Gülmek, mutluluk belirtisidir. İnsanları mutlu ettiğimde kendim de mutlu oluyorum. Gülmek, aynı zamanda sağlıktır. Tamam, bir böbrek nakli kadar sağlık içermiyor ama kan şekerini, metabolizmayı, tansiyonu, kalp atışını düzenliyor.”

...........................................................................
3 Kasım 2017, Cuma
Saat: 19:00

AGW: Simmeringer Hauptstr. 181/1
1110 Wien


<-geriye: