TÜRKÇE DEUTSCH
KÜNYEİLETİŞİM

Yeni bir “fikir kapısı” aralamak!

www.hallac.org yazarları, sitenin faal hale gelişinden sonra 2. toplantılarını 6 Aralık 2016 günü Viyana Nazım Cafe’de gerçekleştirdi. Toplantıya portal yazarlarından Erhan Altan, Hakan Gürses, Rohat Miran, Murat Naroğlu ve Hüseyin Şimşek katıldı. Ele alınıp tartışılan konular arasında; sayfanın görünümü, ismi, güncellenme periyodları, ana işlevi, yeni yazarların katılması vb oldu.

Hallac - İki dilli (Almanca-Türkçe) haber ve fikir protalı alarak yayında olan www.hallac.org yazarları, sitenin faal hale gelişinden sonra 2. toplantılarını 6 Aralık 2016 günü Viyana Nazım Cafe’de gerçekleştirdi. Toplantıya portal yazarlarından Erhan Altan, Hakan Gürses, Rohat Miran, Murat Naroğlu ve Hüseyin Şimşek katıldı. Ele alınıp tartışılan konular arasında; sayfanın görünümü, ismi, güncellenme periyodları, ana işlevi, yeni yazarların katılması vb oldu.

Toplantıda, bir “kültür ve sanat penceresi” olarak güncellenmeye başlanan hallac.org’un, fiili temelde daha çok bir “haber-fikir penceresi” olarak işlev gördüğü tespiti yapıldı. Bu halin, (düzenli muhabir çalıştırma olanağı olmadığı için) “haber” ayağının da çok düzenli ve işlevsel kılınamayacağı sonucuna varıldı. Dolayısıyla, olanakları çerçevesinde özel haberlere, tanıtım yazılarına, görüşmelere yer verilse de hallac.org’un esas olarak bir “fikir portalı” şeklinde tanımlanmasının doğru olacağı kanısı paylaşıldı. Yenilenecek olan sayfa düzeninin buna göre yapılması kararı alındı.

Bu toplantıda alınan kararlar, sayfanın içerik ve görsel formatına zamana yayılarak, peyderpey yansıtılabilecektir. Ne de olsa her şeyin gönüllü bir temelde yapıldığı bu çalışmalar için zaman ve (artırılacak) emeğe dayanarak yapılıyor. Bir “fikir kapısı” inşa edip aralıyoruz. Bu kapı (sayfanın güncellenirken açıklanan yayıncılık çerçevesine uygun olarak) farklı fikirlere açık tutulacaktır.

Bu fikir kapısından girip fikrini ifade, ifade edilen fikirleri takip eden ve edecek olan herkesin önerilerini bekliyoruz elbette. (info@hallac.org)


<-geriye:

KATEGORİNİN DİĞER YAZILARI